Realizacje

Ratusz Staromiejski, Toruń

Miasto: Toruń

Miejsce realizacji: Muzeum Okręgowe w Toruniu, Ratusz Staromiejski, Rynek Staromiejski 1, Galeria Malarstwa Polskiego od końca XVIII wieku do 1939 roku.
Wykorzystane produkty oświetleniowe: Beacon Muse – CONCORD.

Opis realizacji:
Ratusz Staromiejski i jego niezwykłe przestrzenie to kolejny punkt na mapie realizacji projektów oświetleniowych firmy. W Galerii Malarstwa Polskiego od końca XVIII wieku do 1939 roku dotychczasowe oświetlenie świetlówkowe zostało wymienione na nowoczesny system oświetlenia LED. Zainstalowano oprawy Concord o najwyższych parametrach oświetleniowych (wskaźnik oddawania barw CRI 97, oprawy z regulacją kąta świecenia, oprawy akcentujące, akcesoria typu klapki, soczewki wydłużające).

Nowe światło spektakularnie podkreśliło piękno eksponowanych dzieł sztuki. Uwydatniona została kolorystyka obrazów oraz wnętrz galerii, ciemne tła stały się widoczne. Dzięki możliwości regulacji każdy obraz został oświetlony indywidualnie, co podkreśla piękno całego zbioru jak i każdego dzieła osobno.
Realizacja została bardzo pozytywnie oceniona przez dr Marka Rubnikowicza – dyrektora Muzeum Okręgowego w Toruniu, Agnieszkę Tybus-Bugajską – Wicedyrektora ds. organizacyjno – administracyjnych oraz przedstawicieli działu konserwacji malarstwa.

Dzięki doskonałym parametrom technicznym oświetlenia, muzeum z powodzeniem wypożycza polskie i zagraniczne dzieła sztuki na wystawy czasowe (m.in. wystawa czasowa „Pejzaż z miłosiernym Samarytaninem Rembrandta . Skarby Fundacji Książąt Czartoryskich ‘’.
W Muzeum Okręgowym w Toruniu została zrealizowana jedna z pierwszych dużych instalacji oświetlenia LED (w Galerii Malarstwa i rzeźby polskiej od 1945 do 2010 roku) 2010/2011r.